Tomáš Hasala: „Hodnoty zmysluplnosti, vďačnosti, dôvery a prajnosti sú nekonečným zdrojom energie“

img_6531-2

Ako sa vyrovnávaš s obmedzeniami (ak nejaké vnímaš), ktoré pribúdajúce roky prinášajú?  

Zatiaľ sa mi darí nachádzať iný typ „zdrojov“. Pracujem s mladými ľuďmi, ktorí ma inšpirujú, a hlavne, mám prácu, ktorá ma napĺňa viac ako čokoľvek, čo som robil v mladých rokoch. A vďaka tomu mám viac energie ako kedykoľvek predtým.

Máš návyk alebo rituál, ktorý ti pomáha žiť naplnený život bez ohľadu na vek?

Opäť len zmysluplná práca. Človek nemusí chodiť z práce unavený.

Na čo sa tešíš vo svojej druhej polovici života?

Teším sa, keď vidím plody našej práce – životy a projekty mladých ľudí, ktorých sa nám podarilo posunúť. Je ich už niekoľko sto, každý so svojím unikátnym príbehom, a to je veľká radosť.

Robí ti niečo vrásky v súvislosti s pominuteľnosťou života?  

Priamo nie – čím som starší, tým viac si uvedomujem, aký malý a pominuteľný je môj príspevok tomuto svetu. A učím sa to prijať. Skôr myslím na zdravie – rád by som sa ešte nejaké roky tešil z možno pomalšieho, ale plnohodnotného života. Uvidíme, čo život prinesie.

Čo ti pomáha ráno vstávať s radosťou z postele?  

Už budem otravný s tou zmysluplnou prácou. Tak aspoň doplním – ľudia a vzťahy, na tom je postavené všetko, čo v Nexterii robíme. A moja rodina, to je moje najväčšie zázemie, za ktoré som neskutočne vďačný.

Tvoj odkaz pre čitateľov bez ohľadu na vek?

Prežívať vďačnosť, a cez ňu dôveru a prajnosť voči okolitému svetu a ľuďom, to je nekonečný zdroj energie.


Tomáš Hasala (1971)  je bývalý podnikateľ, ktorý stojí za zrodom najväčšieho rezervačného portálu na Slovensku – Limba.com. Po 20 rokoch v biznise sa rozhodol urobiť jednu výnimočnú vec – svet obchodu vymenil za prácu s talentovanými mladými ľuďmi na Slovensku. Ako manažér vstúpil do neziskového sektoru a deväť rokov s nadšením riadil neziskovú organizáciu NEXTERIA, ktorá pomáha mladým ľuďom rásť a prispieva k budovaniu aktívnej, rôznorodej a slušnej komunity prinášajúcej pozitívne zmeny.

Tomášovi môžete napísať mail: tomashasala(zav.)gmail.com

Facebook
Twitter
LinkedIn
Prešla som jednu etapu životnej cesty bez toho, aby som sa „hlbšie“ pozerala do svojho srdca. A hoci sa mi naplnil detský sen a roky som pôsobila ako publicistka, moje pravé poslanie je v pomáhajúcej profesii. Môj osobný zmysel života „prehovoril“ presvedčivo a zanietene, keď som objavila koučovanie. Teraz som šťastná, že môžem „hľadajúcich“ sprevádzať na ceste za otvorením brány do vlastného vnútra, aby si zodpovedali, kým sú, čo v nich je a kam chcú smerovať.
Mgr. Janette Šimková
akreditovaná koučka