Cesta podľa špirály
K žiadnemu napredovaniu nikdy nedochádza priamočiaro.

Do cesty sa vám budú stavať prekážky, objavia sa tiene a budú vám dochádzať sily a odhodlanie. Vtedy môžete osloviť kouča, ktorý vám rád ponúkne oporu, podporu, uľahčenie, motiváciu, inšpiráciu… Vy budete vďaka jeho sprevádzaniu prekonávať prekážky tak, aby to neohrozilo vašu cestu do cieľa. 

Na správnej ceste sa udržíte vtedy, keď sa tak rozhodnete. Niekedy nedokážeme sami rozpoznať svoje životné príležitosti a ciele, nie je na tom nič zahanbujúce. Kouč vám dokáže pomôcť rozpremýšľať, vydolovať, vyjasniť, pomenovať a ozvučiť,  čo je pre vás samých dôležité. To vytvára vaše odhodlanie naplniť to.

Riešite niečo obdobné?

Problémom dosiahnuť svoj cieľ môže byť snaha robiť niečo preto, aby ste urobili radosť iným. Len vtedy, keď ste presvedčení, že to, čo robíte, je to najlepšie pre vás, si dokážete udržať takú motiváciu, ktorá vás poháňa vpred.

Mgr. Janette Šimková
certifikovaný kouč RCS
Chýba Vám motivácia?

Motivácia je vôľa niečo dosiahnuť. Bez motivácie môže človek len ťažko napredovať. Motiváciu si vytvárame – či už ide o vzťah, prácu, alebo o to, aby sme našli svoje šťastie a naplno využili svoj potenciál.