Koučovaní
o zážitkoch
Vy ste ma skutočne krásne naštartovali a nasmerovali na mojej úžasnej ceste. Je až neuveriteľné, aká som teraz spokojná, a pritom sa mi v živote nič veľkého nezmenilo, len vo vnútri mám po rekonštrukcii.

Simona

Ísť od Vás domov po úžasnej debate je ako mať krídla, na všetko sa pozerať s nadhľadom, nič zbytočné a nepodstatné neriešiť a byť znova slobodná. Veľmi veľa sily mi dávajú naše stretnutia.

Bibiana

To odhodlanie vybudovať značku v spojitosti s tým, že dozrel čas sa mi podarilo aj vďaka Vášmu starostlivému prístupu na sedeniach. Keď sa človek zrazu ocitne na „rázcestí“ a bezmocne tápa ako ďalej, je pre neho veľkým darom, keď stretne niekoho, kto ho povedie… Musím úprimne povedať, že ja som mala a mám to veľké šťastie, že som Vás stretla, spoznala a že ste naďalej takou mojou „bútľavou vŕbou“, kde vždy nájdem pochopenie, rozuzlenie záhad mojich myšlienok a nasmerovanie vpred…

Martina

Veľa myšlienok sa vlieklo so mnou a dovliekol som ich k vám. Vy ste mi ich krásne upratali, teda pomohli ste mi prísť na to, ako si ich upratať. Neuveriteľne ste ma inšpirovali. Ešte sú oblasti života, v ktorých sa trochu hľadám, ale už viem ako na to, alebo aspoň mám predstavu.

Mišo

Ďakujem za podporu a dodanie odhodlania! Moja divoká riskantná jazda výpovede bez práce sa práve skončila úspešným nájdením si vysnívanej práce. Bola to veľmi cenná a zaujímavá skúsenosť. Teším sa na ďalšie krásne chvíle vedené intuíciou, dodalo mi to sebavedomie a odvahu urobiť to, čo cítim, že robiť mám…

Terka

Včerajší workshop bol krásny. Obdivujem ľudí ako si ty, ktorí jednoducho laicky dokážu pomenovať veci, ktoré sa na prvý podhľad zdajú byť zložité. Pre mňa bol včerajší večer plný AHA momentov a niektoré veci ma zasiahli natoľko, že som sa nezdráhala od šťastia si zatancovať na zastávke, kým som čakala na električku domov. Nech si myslí kto chce, čo chce, dralo sa to von. Obrovské ďakujem. Beriem si zo sebou vzorec perfekcionizmu, ktorý som dostala ako dieťa, kedy som nebola dosť… dalo by sa doplniť čokoľvek. Vďaka tebe som si uvedomila, že musím opäť povoliť uzdu spokojnej trojkárke, akou som bola už na strednej škole. Ešte raz ďakujem za inšpiráciu a energiu, ktorou si nás obdarovala.

Aneta Csontosová

Chcel by som sa ti aj touto cestou poďakovať za čas, ktorý si mi venovala. Naše stretnutia boli pre mňa vždy prínosom a posunuli ma ďalej. Si veľmi inšpiratívny človek, vyžaruje z teba pozitívna energia a šťastie.

Dušan P.

Veľká vďaka Vám Janettka, náš rozhovor mi veľa dal. Zrazu sa cítim ľahšie, viem na čo sa zamerať.

Alena Kručayová

Sedenie bolo pre mňa znovu veľmi prínosné, nakoľko sa viem v sebe väčšmi orientovať. Hlavne, mám účinnú techniku, ktorá mi pomáha minimalizovať moje „závislačenie“ na telefóne. Už pozorujem veľký benefit tohto správania, že myšlienkovo neutekám, a tým som koncentrovanejší.

Ján

Náš rozhovor bol pre mňa zvláštne krásnou oázou pokoja, hoc ma pri ňom premohli aj emócie. Nikdy predtým v živote som nehovoril o svojich problémoch a pocitoch. Nevedel som to a zároveň som to považoval za nevhodné. Teraz, v poslednom období to trénujem a dobre mi to padne na duši. Pri Vás som sa cítil uvoľnene, rovnako ako aj pochopený, napriek tomu, že som podľa mňa rozprával chaoticky a nie celkom zrozumiteľne. A to mi veľmi pomohlo a aj pomáha, keď myslím na to, čo potrebujem a spájam si to s našim rozhovorom. Ďakujem Janette! Robíte veľmi užitočnú a hodnotnú prácu! Pomáhate kráčať tým, ktorí to potrebujú.

Robo

Cítim sa po koučingu s Vami oslobodená od starého, nepotrebného, zväzujúceho a zavádzajúceho správania. Mať nástroje v ruke – to je sila :)

Danka

Ahoj záchrana môjho života. Zostávam Ti stále vďačná za naštartovanie môjho života. Žijem teraz pohodový a šťastný život, mám radosť v duši a lásku v srdci.

Jarmila

Chcem Vám ešte raz poďakovať za podporu, oporu, a hlavne profesionálny, a zároveň veľmi ľudský prístup. Ďakujem, že napriek nie ľahkej životnej skúške mi život priniesol do cesty Vás.

Dagmar

Hoci som absolvovala iba jedno koučovacie stretnutie, veľa sa odvtedy zmenilo. Mám novú prácu a nový vzťah. Doteraz mám odložený zápis zo stretnutia s tebou, nástroje a vetičky, ktoré sme vtedy dali na papier. Často ich používam dodnes :-)

Katka

Veľmi milo ste ma prekvapili. Skvelé otázky, skvelá „schéma“, vnímam, že zmeny sa začali diať už včera :-) Ďakujem za knižky, už som sa začítala :-)

Monika

Janette zásadne nikoho nesúdi a nehodnotí a vždy pristupuje k druhému a prijíma ho s plnou dôverou v ten najlepší zámer. Je to čistá duša…

Erika Feketová

Si tá, ktorá verí, že úsmev a pozitívny prístup robí ľudí krásnymi a výnimočnými. Poznám ťa vždy usmiatu, dobre naladenú a to je nákazlivé :-)

Ivanka

Janette je tá, ktorá ukáže iný uhoľ pohľadu – vždy ten lepší, aby sa dalo objaviť kladné riešenie problému. Pomáha nájsť v ľudských zákutiach to, čo tam má človek skryté, aby s tým mohol vyjsť na svetlo a prinieslo mu to oslobodenie. Robí ľudí odlišnými, výnimočnými.

Tamara Melikantová

V tvojej prítomnosti sa cítim bezpečne a nemám strach dívať sa aj na svoje „zlé“ stránky. Čokoľvek sa vtedy odhodlám urobiť sa mi zdá moje, cítim akýsi zdroj energie, ktorá ma vždy niekam posunie.

Dušan Redaj

Stále si ťa aj po rokoch pamätám, nemyslím tvar, ale ten pocit, čo ľuďom dávaš. Si nezabudnuteľná, ten social butterfly. Viem, že si mnohým ľuďom pomohla naštartovať sa. Veľa vecí som s tebou pochopila. Škoda, ze nie som v Bratislave, chodila by som za tebou pravidelne.

Zuzana Voleková

Veľa ľudí chce pomáhať druhým, veľa ľudí chce iných nasmerovať, prehovoriť im do duše a robiť ich lepšími. Ale ty si výnimočná svojou prirodzenosťou, ty to nemusíš chcieť, ty to máš v sebe. Si jediný človek, ktorého motivačné príspevky si prečítam každý deň a vždy mi každé slovo dáva zmysel a každý riadok stojí za to.

Petra Káčerová

Odkedy sme spolupracovali, stihla som toho skutočne veľa, teda si ma poriadne naštartovala. Ten posledný článok na tvojom blogu je absolútne super! Musím si opäť prečítať aj tie staršie, pretože začínam veci vnímať a rozumieť im akosi inak a je to super.

Kristína

Po stretnutí s Vami som si naplno uvedomila, že som sa neustále vracala do minulosti a na prítomnosť či budúcnosť som nemala silu ani priestor. Všetko sa zmenilo, budem mamou a rada by som Vám poďakovala a dala vedieť, že aj jediné stretnutie malo význam a znamenalo krok dopredu.

Emília

Opäť som si od Vás odniesla tie najpozitívnejšie – rozanalyzované poznatky, s veľkou dávkou inšpirácie, lásky, pokoja, ale aj Vášho nenúteného, hravého, inteligentného humoru, ktorý ma vždy dokáže povzbudiť… Aj keď nastala ťažšia chvíľa, dokázali ste mi s ňou pomôcť, aby som ju ustála.

Jaroslava

Byl to pro mě velmi přátelský a milý rozhovor, i když téma nebylo zrovna radostné a pro mne snadné (trochu jsem se toho bála, přiznávám). Umíte svou práci dobře a jde vidět, že ji máte ráda. Byl to pro mě krásně a užitečně ztrávený čas. Díky za něj.

Pavla

Veľmi mi pomohlo, ako sme v debate prebrali, čo ma trápilo. Toto je presne to, v čom si úžasná – jednou jedinou vetou dokážeš odomknúť moje vnútro a správne zahrať na tú správnu strunu.

Zuzka Chmelinová

Obdivujem Vás, s akým nasadením sa dokážete vložiť do svojej práce. Ako viete úprimnými slovami, trefnými, aj úsmevnými otázkami a počúvaním priviesť človeka na iné myšlienky. Ja si vždy od Vás odnesiem niečo pozitívne, plusové.

Jarka

Koučing s Janette jednoznačne odporúčam. Keď sa mi zdalo, že som sa ocitla v slepej uličke a nevedela som, ako ďalej, Janette mi pomohla otvoriť dvere k ďalším možnostiam a dokonca to urobila tak šikovne, že prostredníctvom dobre mierených otázok sa odpovede skrývali priamo vo mne, ale sama by som ich asi nebola schopná objaviť.

Miroslava Kilianová

Odniesla som si od vás veľa kladných, inšpiratívnych poznatkov, za ktoré som veľmi vďačná. Takto „rozoberajúco“ ako s Vami, sa neviem s nikým rozprávať… Aj keď je to veľmi ťažké, čo úprimne priznávam, avšak dáva mi to vždy nejaký zmysel, podporu… A dokonca sa viem v niečom oprieť o naše spoločné rozhovory, aj ich v nejakej miere využiť… Čas strávený v debatách s Vami mi už dal a dáva veľmi veľa.

K. J.

Ďakujem za utriedenie myšlienok a povzbudenie na mojej strastiplnej ceste. Aj keď som trpezlivá, tak neistota, do kedy mám tú trpezlivosť znášať, bola niekedy neúnosná. Pri tebe som dostala novú chuť a silu a zároveň nadobudla neuveriteľný pokoj na duši. Zrazu bolo všetko jednoduchšie.

Petra

Osobný koučing je pre mňa niečo ako katalyzátor zmien v živote človeka. Ukázal mi, že človek dokáže všetko, čo si zaumieni, že dosiahne cieľ len a len vlastnou vnútornou silou. Postupne, krok za krokom mi pomohol zmobilizovať sa, odstrániť prekážky v mojej mysli, viedol ma na ceste k premene mojich snov na skutočnosť. Vďaka koučingu som si splnila sen, zhmotnila ho v pomerne krátkej dobe; dokonca v skutočnosti prekonal všetky moje očakávania a v realite je mnohonásobne silnejší ako som si ho vysnívala. Okrem splneného sna mi dal ešte niečo – dôveru v seba samú, spokojnosť v živote, odvahu púšťať sa do nových vecí a naštartovať zmeny.

Lenka

Keď som ťa objavila, nevedela som, čo presne koučing je a netušila som, ako za pár týždňov dokáže niekoľko hodín koučingu zmeniť postoj k životu. Namiesto dobre mienených rád si mi pomohla nájsť v sebe silu uvedomiť si svoje schopnosti a možnosti, ktoré ma teraz motivujú k činom. Naše skypovačky boli veľmi milé, nenásilné… a z chaosu a beznádeje sa zrazu zrodil cieľ, rovnováha, nadšenie, sebadôvera, a hlavne nový postoj k životu. Konečne som objavila pocit vnútornej motivácie. Obľúbila som si tvoje slovo “rozpremýšľať sa” a začala ho používať. Keď sa mám zamyslieť nad vybratím životného kouča, tak vôbec nepochybujem o tom, že som si vybrala najlepšieho z najlepších. Bol to pre mňa nepoznaný zážitok a verím, že čoraz viac ľudí objaví túto krásnu a silnú formu osobného rozvoja. Ja som neskutočne pocítila, že tvoja práca je zároveň aj poslanie a že ju robíš srdcom :-) A to, čo sa nedá vyjadriť slovom, zostáva ako dobrá energia, ktorá sa šíri v priestore.

Kristínka

Život sa mi zmenil tak, ako som chcela. Postupne si ho skladám a vytešujem sa z poznania, čo všetko máme vo vlastných rukách. A to všetko vďaka vám, pretože vy ste boli tým prvotným sprievodcom, keď som vykročila na túto úžasnú cestu!

Zuzka

Koučing sa mi páči, je to ako jazda na húsenkovej dráhe v mojom mozgu. Vzrušujúce. Som rada, že jazdíte po tej dráhe so mnou :-).

Evička

Rozhodne odporúčam koučing s Janette! Pre mňa osobne sú naše spoločné rozhovory nesmierne prínosné a obohacujúce, dokážu priniesť iný uhol pri riešení problémov, pochopenie a porozumenie, prečo sa veci majú tak, ako sa majú…

Renátka

Prečo by som sa opäť pustila do koučingu?
Pretože koučing mi otvoril nové možnosti, o ktorých som sama nevedela. Moja myseľ sama začala hľadať riešenia na problémy, s ktorými som si sama nevedela dať rady. Nastavila som si víziu samej seba a začala sa zameriavať na to, čo chcem, namiesto toho, čo nechcem. Na základe vlastnej skúsenosti s koučingom môžem potvrdiť, že to funguje.

Prečo by som sa opäť pustila do koučingu s Janettkou?
Pretože mi umožnila pozrieť sa na nové možnosti v mojom živote. Pomohla mi získať väčšiu úctu k samej sebe a vieru v to, že to, po čom túžim je dosiahnuteľné a reálne. Pustila by som sa do toho s ňou opäť, pretože jej schopnosti a vedomosti mi napomohli pri dosiahnutí mojich cieľov.

Janka

Ďakujem za všetku inšpiráciu a silu, ktoré mi dávate a aj vďaka nim som mohla pustiť sa do realizácie svojich snov aj v takejto tvorivej podobe.

S.L.

Keď po dvoch týždňoch cítim rozdiel, tak čo bude po 12-tich? Nový človek?… :-)

Zdenka

Cítim, že to u mňa padlo na úrodnú pôdu. Som taká milšia na druhých, tolerantnejšia.

T.

Keď si porovnám obdobie spred troch mesiacov, točí sa mi hlava, aký kus cesty som prešla. Je to obrovský rozdiel, ako som sa cítila vtedy a ako sa cítim teraz. Všetko to bolo vo mne, kouč ma správne dokázal „naťuknúť“, aby som si uvedomila, ako sa na seba a svet dívať zmysluplne. Vždy som riešila čo ak, ale teraz pociťujem minimálny strach, ani si ho neuvedomujem. Darí sa mi pretvárať myšlienky z roviny pochybností do sily, chuti a nebojácnosti ísť ďalej za svojimi cieľmi a svojou cestou. Som v súlade sama so sebou, mám energiu a rešpektujem seba, aj svoje vnútro, a tak robím správne rozhodnutia, ktoré ma vedú správnym smerom. Koučovanie je skvelé, lebo prináša ten efekt, že človek dokáže sám seba viesť a nasmerovať k tomu, čo mu dáva zmysel a čo je pre neho dôležité. Vďaka tomu, že kouč nerobil nič za mňa, ale dokázala som hľadať vlastné smerovanie, aby som sama robila rozhodnutia, dokážem byť teraz sama sebe koučom. Kouč ma naučil chytať ryby a ja som sa naučila spôsobu, ako žiť skutočný život.

Zuzana

Vaše pôsobenie je tak z hĺbky srdca pomáhajúce a dávajúce, že už to človeka dvíha a to je Váš najvzácnejší dar, ktorým obohacujete…

Gréta

Pocity, ktoré mám po návšteve u teba sú úžasné, som nadšený! Odchádzal som nabudený, plný sily, námetov a chuti ísť do mojich cieľov. Obdivujem, ako dokážeš učesať moje roztrúsené myšlienky.

Peter

Chcem napísať jedno VEĽKÉ ĎAKUJEM. Uvedomujem si však, že sa nedá vyjadriť vďaka len týmto jedným slovíčkom, najmä nie Vám, pretože čokoľvek napíšem, je to málo. Ste proste človek, žena s veľkým Č a Ž. Vážim si Vás, najmä ľudský, láskavý prístup, profesionalitu, ktorú cítim vždy, keď som u Vás a ešte aj trpezlivosť. Zakaždým odchádzam od Vás obohatená o niečo nové, pozitívne, inšpiratívne.

Jarka

Janette je mimoriadne zaujímavá, vzdelaná, inšpiratívna žena, ktorá vie vniesť do života množstvo otázok, odpovedí, múdrych rád a povzbudení. Dala mi veľmi veľa pre môj život. Kto chce, odnesie si zo stretnutí s ňou veľmi veľa.

Mirka

Pozitívne, motivačné, dobíjajúce… Skvelý kouč, otvorí človeku myseľ.

Adam

Z workshopu mi ostala v hlave Vaša veta, že veľa dobrých a nových vecí sa v živote začína tým, že začneme “niečo robiť inak, než doteraz”. Neverila by som, až kým som sa na to nezačala zameriavať, koľko mám v živote stereotypov, takých tých vyjazdených kolajničiek. Tak som si povedala, že naozaj začnem niečo robiť inak (aby to nebol hneď taký šok :) ) a veľa vecí sa u mňa pomenilo k lepšiemu, napríklad mám viac času na svoje koníčky a tak je to super, ďakujem :)

Dáška

Musím Vám touto cestou poďakovať za prednášku. Boli ste užasná! Takto si ja predstavujem kouča – keď strhne ľudí k premýšľaniu, ale aj radosti zo života. A to si myslím, že sa vám naozaj podarilo! ĎAKUJEM!

Valika

S Janette nás od začiatku spájal spoločný etický a morálny kódex, čo bolo pre mňa nesmierne dôležité. To, čo si na nej najviac cením, je jej ľudský prístup. To ľudské teplo, ktoré z nej vyžaruje, a ktorým presvieti aj vás. Zakaždým, keď k nej prídete. Častokrát som na hodinu koučingu prichádzal so zakalenou mysľou, plný pochmúrnych myšlienok a zmätku v hlave, ktorý bol dôsledkom neľahkého životného obdobia, ktorým som si práve prechádzal. Janette mi pomohla von z tej “čierňavy”. Tým jej nenásilným “postrkovaním”, poukazovaním na to dobré, čo vo mne je, mi pomohla uvidieť to svetielko na konci tunela. 

Ak by som mal zadefinovať koučing ako taký, ona by bola jeho synonymom. Presne taký prístup má kouč mať. Nedávať rady, nepoučovať, nehovoriť explicitne klientovi čo má robiť. Iba mu pomáhať, aby sám znovuobjavil svoje vlastné zdroje. 

Srdečná vďaka, Janette. Každé jedno naše stretnutie bolo výživné, zmysluplné a obohacujúce. Vaše znalosti z oblasti vzťahov a psychológie sú neobvyklé. Bolo mi cťou a nesmiernym potešením, že som si vybral práve Vás. Nikdy som ten výber neoľutoval.

Stano

Workshop Znalosti osobnostnej typológie človeka – doplnkový nástroj pre efektívne riadenie pracovného tímu hodnotili naši pracovníci vysoko pozitívne, rovnako ako prístup lektorky, ktorá ich doslova nabila pozitívnou energiou a ďalšou chuťou zdolávať ťažkosti pri každodennej náročnej práci. Tešíme sa, že zamestnanci sú plný elánu a chuti “bojovať” ďalej, no s pochopením a empatiou pre ľudské slabosti a s vierou v potenciál svojich podriadených. Veľmi pekne ďakujeme za Vašu prácu, prínos, snahu pomôcť i schopnosť odhaliť a liečiť najbolestivejšie miesta práce manažérov. Rozhodne aj vďaka Vám, sa naša organizácia bude rozvíjať a rásť.

Zuzana Fabianová

riaditeľka Ošetrovateľského centra a Slnečného domu v Humennom