Túžite po zmene?
Na koučovanie možno nazerať ako na neformálnu dennú školu menom život.

Tú vo svojich myšlienkach popísal Chérie Carter-Scott a mne prišli jeho sentencie priliehavé aj pre koučing:

„V dennej škole menom život budeš mať každý deň príležitosť niečo sa naučiť, budeš prechádzať rôznymi lekciami. Možno sa ti budú páčiť, možno sa ti budú zdať bezvýznamné a hlúpe. Neexistujú omyly, iba vyučovanie.”

Rast je procesom, ktorý sa skladá zo samých pokusov a omylov.

Je to experimentovanie. „Neúspešné“ experimenty sú takisto súčasťou tohto procesu, ako aj experiment, ktorý v konečnom dôsledku „funguje“.

Každá lekcia sa opakuje, až kým si jej obsah nezapamätáš.

Lekcia je prezentovaná v najrôznejších podobách, až kým sa ju nenaučíš. Keď ju zvládneš, môžeš prejsť na ďalšiu. UČENIE SA NIKDY NEKONČÍ. Neexistuje úsek života, ktorý by neobsahoval žiadne lekcie. Pokiaľ budeš žiť, budeš sa učiť. „Tam“ je lepšie ako „tu“. Keď sa povie „tam“ zmení na „tu“, jednoducho príde ďalšie „tam“, ktoré bude opäť lepšie ako „tu“. Iní sú tvojím presným zrkadlom. NEMÔŽEŠ MAŤ RÁD ALEBO NENÁVIDIEŤ niečo na druhom človeku, ak to nie je odrazom toho, že to máš rád alebo nenávidíš na sebe. ZÁVISÍ LEN OD TEBA, ČO ZÍSKAŠ OD ŽIVOTA. Máš všetky potrebné pomôcky a zdroje. Záleží na tebe, čo s nimi urobíš. Je to v tvojich rukách. VŠETKY ODPOVEDE SÚ V TEBE. Všetky odpovede na otázky, ktoré so sebou prináša život sú v tvojom vnútri. Musíš sa len pozerať, počúvať a dôverovať. Toto všetko zabudneš. Vždy, keď budeš chcieť, môžeš si na to spomenúť.“

Mgr. Janette Šimková

akreditovaná koučka

Vždy, keď budete chcieť, môžete osloviť kouča, aby vám s procesom zmeny pomohol.