Žijte své lepší já

Kniha je inšpirovaná príbehmi, ktoré si koučka Janette Šimková vypočula počas deviatich rokov praxe. Päťdesiat zamyslení ponúka množstvo povzbudzujúcich a motivujúcich myšlienok. Vedú čitateľa po ceste sebapoznania a ponúkajú mu pohľad na sebarozvojové a vzťahové témy z rôznych perspektív, aby si sám vybral, s čím jeho myseľ alebo srdce rezonujú.

Mottom knihy je, aby človek vykročil smelo a s radosťou v ústrety svojmu poznaniu a odhodlal sa meniť všetko, s čím nie je spokojný. Nie je to také ťažké, ako by sa zdalo. Ako hovorí sama autorka: „Až keď som získala odvahu nasledovať svoje srdce, uvedomila som si, čo potrebujem – prestať sa pozerať na obzor a len čakať, kedy sa ku mne priblíži.”

Jednotlivé zamyslenia sú spracované samostatne a čitateľ ich môže čítať podľa náhodného výberu alebo momentálnej nálady, resp. problému, na ktorý sa snaží nájsť odpoveď. Knihu možno využiť ako pomôcku na pravidelnú sebareflexiu alebo ako návod na iniciatívu k osobnému rozvoju.

Rozhovor s Tomášom Ďurčekom v rádiu AKTUAL o knihe Žijte své lepší já.

„Až keď som získala odvahu nasledovať svoje srdce, uvedomila som si, čo potrebujem – prestať sa pozerať na obzor a len čakať, kedy sa ku mne priblíži.”

Janette Šimková

Z predhovoru knihy od Michala Mynářa

„Je to kniha, ktorá vás nakopne, nakazí optimizmom autorky a podnieti k tomu, aby ste sa vrhli do dobrodružstva objavovania. A nezabrzdí vás v rozlete kvantami zbytočných slov. Ide rovno k veci, bez príkras a kudrliniek, a to si na nej cením asi najviac.

Môžete ju prečítať jedným dychom, kapitolu po kapitole, ale skôr je to kniha, ktorú si dáte na nočný stolík a budete sa k nej opakovane vracať a hľadať v nej inšpiráciu podľa nálady alebo podľa toho, čo vás práve trápi. Je ako dobrá priateľka, nestrhne pozornosť na seba, ale poradí a podporí, kde je potrebné.

Dnes, keď je ľahké utiecť od zodpovednosti za riešenie vlastných problémov k rafinovanej forme prokrastinácie v podobe čítania kvanta rozvojových kníh o osobnom rozvoji, si cením práve také knihy, ako je táto, ktorá sa vám práve dostáva do rúk. Život je totiž potrebné prežiť, nestačí sa ním len prečítať. To, čo nás utvára, je skúsenosť. O čo je ale ľahšie uspokojiť sa len s informáciami a pri hĺbaní nad zložitosťami života zabudnúť na to najdôležitejšie – žiť, skúšať, robiť chyby a skúšať znovu – skrátka, zamazať si ruky životom.

Šťastie totiž nepríde samo. Je to umenie. Podobne ako napríklad v tanci, krasokorčuľovaní, gymnastike alebo akrobacii je ľahkosť vydretá. Je za ňou veľa práce. Či chceme, alebo nechceme, sme tvorcami svojho príbehu a či to bude príbeh obete alebo bojovníka – to je len na nás. Pokiaľ na tejto ceste občas lavírujete a strácate bojového ducha, v tejto knižke získate mocného spojenca.“

Michal Mynář

psychoterapeut a publicista
www.psychoterapie-brno.cz

Objednajte si knižku v e-shopoch