Marek Didák: „Užívajme si život aj vďaka rituálom“  

img_2243

Ako sa vyrovnávaš s obmedzeniami (ak nejaké vnímaš), ktoré pribúdajúce roky prinášajú?

Úprimne, žiadne zásadné obmedzenia nevnímam. Snáď až na to, že mi pomaly vypadávajú vlasy a musím nosiť šiltovky 🙂 A vlastne, ak mám byť úprimný, tak jedno áno. Deti. Aj keď je to obmedzenie pozitívne, dlhodobo som bol zvyknutý venovať sa podnikaniu, športu a kamarátom. Dnes sa na prvé miesto prebila rodina, takže na seba mám o kúsok menej času. Momentálne s tým bojujem tak, že mám celkom dobre nastavený režim a dodržiavam niekoľko jednoduchých zásad, ako napríklad pravidlo nulového času. Inými slovami, kombinujem spolu nesúvisiace činnosti tak, aby som stihol to, čo chcem stihnúť za nulový čas (cvičenie počas práce, chodenie počas telefonátov atď). 

Máš návyk alebo rituál, ktorý ti pomáha žiť naplnený život bez ohľadu na vek?

Ja som človek rituálov. Už keď sa ráno zobudím, dám si stretching, potom studenú sprchu a následne dychové cvičenie. Počas dňa sa snažím športovať, hlavne behať a počas roka cestovať. A okrem toho sa snažím čo najviac užívať si decká a manželku. Tieto veci mi prinášajú radosť a pomáhajú mi žiť naplnený život bez ohľadu na to, koľko rokov mám. 

Na čo sa tešíš vo svojej druhej polovici života?

Na to, ako budem ďalej rásť a pomaly sa blížiť k životnej forme, ako budem vidieť rásť deti, ako budeme mať na seba s manželkou zas raz viac času, aké miesta navštívime… je toho dosť. 

Robí ti niečo vrásky v súvislosti s pominuteľnosťou života?

Mrzí ma to, veľmi rád by som bol, keby to celé po tomto pozemskom živote neskončilo. Úprimne, celkom ma to tu baví. Ale jediné, čo mi naozaj robí vrásky je krehkosť životov mojich blízkych. Ani nechcem myslieť na to, ako by sa celý môj pohľad na život zmenil, keby sa niečo stalo mojim deťom. 

Čo ti pomáha ráno vstávať s radosťou z postele?

Momentálne môj dva a pol ročný syn. Aj keď niekedy je to „radosť iná“ 😄

Tvoj odkaz pre čitateľov bez ohľadu na vek?

Robte si zo života srandu, inak si život urobí srandu z vás. 

Marek Didák (1986) je človek, ktorý sa nevie uspokojiť so status quo a rád prekonáva prekážky. Otec dvoch detí, manžel, podnikateľ milujúci inovácie, amatérsky športovec a ešte amatérskejší cestovateľ. Po úspešnom vybudovaní digitálnej agentúry Hype pretavil všetky svoje vášne do remote sales agentúry .out of spacetime, kde pomocou lokálnych špecialistov a najnovších technológií pomáha firmám presadiť sa na zahraničných trhoch. 

Marekovi môžete napísať cez linkedin: http://linkedin.com/in/marekdidak/ 

Facebook
Twitter
LinkedIn
Prešla som jednu etapu životnej cesty bez toho, aby som sa „hlbšie“ pozerala do svojho srdca. A hoci sa mi naplnil detský sen a roky som pôsobila ako publicistka, moje pravé poslanie je v pomáhajúcej profesii. Môj osobný zmysel života „prehovoril“ presvedčivo a zanietene, keď som objavila koučovanie. Teraz som šťastná, že môžem „hľadajúcich“ sprevádzať na ceste za otvorením brány do vlastného vnútra, aby si zodpovedali, kým sú, čo v nich je a kam chcú smerovať.
Mgr. Janette Šimková
akreditovaná koučka