Adela Jasenovcová: „Majme zdravú vášeň pre život a nečakajme na zázrak“ 

img_2326

Ako sa vyrovnávaš s obmedzeniami (ak nejaké vnímaš), ktoré pribúdajúce roky prinášajú? 

Do štyridsiatky som žiadne nevnímala. Život gombička. Deti aj pes a celkovo starostlivosť o rodinu mi prišli ako malina. Keď začali ale čísla na torte pribúdať, uvedomila som si, že po fyzickej stránke nie je vek iba číslo. Chodím skôr spať a ráno ťažšie vstávam. Taktiež po športe alebo fyzickej aktivite potrebujem dlhší čas na regeneráciu.

Máš návyk alebo rituál, ktorý ti pomáha žiť naplnený život bez ohľadu na vek?

Aj napriek tomu, že mnohé štúdie tvrdia o negatívnych účinkoch kofeínu, ja sa doobedňajších káv nedokážem vzdať. Milujem tú chuť a taktiež mi pomáhajú na prebratie sa na raňajšiu prechádzku so psom od šiestej do siedmej. Užívam si to a takto štartujem deň. Až potom chystám deti do školy a kontrolujem diár.

Na čo sa tešíš vo svojej druhej polovici života?

Snažím sa viacej si vážiť to, čo mám. Veľa nepotrebujem, všetko mám. Väčšmi dávam do popredia zmysel, hodnoty, prítomnosť. Chcem si čo najviac aktívne užívať život, nech to stojí za to.
Sme tu krátko 😊

Robí ti niečo vrásky v súvislosti s pominuteľnosťou života? 

Občas ma prepadne úzky pocit na hrudi kvôli vízii budúcnosti mojich dvoch teen malých žien. Chcem im dopriať kvalitné vzdelanie a odovzdať čo najviac do života. Chcem to stihnúť 😊 
A tiež starosť o rodičov. Chcem tu byť v plnej sile aj pre nich. To, čo rodičia dávajú svojim deťom, sa málokedy dá celé vrátiť a s pribúdajúcim vekom si to viac uvedomujem. Nechcem to nechať na náhodu.

Čo ti pomáha ráno vstávať s radosťou z postele? 

Veľmi ma baví moja práca. Naozaj sa na ňu teším a pondelok už dávno nevnímam ako Blue Monday. Pracovala som na tomto stave aj cez pokusy a omyly, rôzne pracovné skúsenosti, ale vybrala som si život na voľnej nohe. Snažím sa vyťažiť z tohto, už si aj dovolím tvrdiť životného štýlu, maximum.
Môže za to asi aj prísne dodržiavanie víkendovej pohody, ktorú sme s mojou rodinou nastolili pred troma rokmi. Takmer každý víkend trávime na Záhorí na vidieku v Malých Karpatoch. Taktiež všetky prázdniny a sviatky. Polroka Bratislava a polroka Záhorie. Užívame si turistiku, bajkovanie, jazerá a pomalosť opozitu hlavného mesta.

Tvoj odkaz pre čitateľov bez ohľadu na vek?

Oplatí sa robiť v živote to, čo milujete. Vložiť úsilie do svojich talentov a silných stránok, mať zdravú vášeň pre život a naozaj nečakať na zázrak 🌹

Adela Jasenovcová (1980) je redaktorka pre Forbes, copywriterka, autorka kníh a marketingová špecialistka na texty na LinkedIn.

S Adelou sa môžete spojiť práve cez túto sieť: http://linkedin.com/in/adela-jasenovcová

Facebook
Twitter
LinkedIn
Prešla som jednu etapu životnej cesty bez toho, aby som sa „hlbšie“ pozerala do svojho srdca. A hoci sa mi naplnil detský sen a roky som pôsobila ako publicistka, moje pravé poslanie je v pomáhajúcej profesii. Môj osobný zmysel života „prehovoril“ presvedčivo a zanietene, keď som objavila koučovanie. Teraz som šťastná, že môžem „hľadajúcich“ sprevádzať na ceste za otvorením brány do vlastného vnútra, aby si zodpovedali, kým sú, čo v nich je a kam chcú smerovať.
Mgr. Janette Šimková
akreditovaná koučka