Prežitie v sociálnych búrkach. Číta Robert Roth. AUDIOBLOG

IMG_6315

 

Každý z nás sa minimálne raz denne ocitne v interakcii so sebou alebo s ostatnými, keď zvádza „boj o prežitie“. Našťastie, nie pravý, ale aj tak dostatočne stresujúci a vyčerpávajúci. Volám to povláčenie „sociálnou búrkou“, keď sme vystavení konfliktom, nepochopeniu, manipulácii, agresivite, arogancii, neúcte, neakceptácii, netolerancii. Nejaká časť z nás je po takomto otrase zmätená, zasiahnutá, premočená, zničená.

Sociálnym búrkam sa nedá celkom vyhýbať, ale môžeme sa lepšie „obliecť“. Napríklad do „užitočnosti“, ktorá celkom dobre odpudzuje deštrukciu takýchto búrok. Je to prosté – byť sebe aj ľuďom užitočný, prínosný, obohacujúci, inšpiratívny, podporný, pozitívny – znamená šíriť radosť. Tá dokáže s ľahkosťou nahrádzať strach. Keď máme o trochu viac odvahy než strachu, tak sme väčšmi v pohode a výkyvy znášame ľahšie. Prípadne ich začneme vnímať omnoho skôr, než naberú rozmer tornáda.

IMG_6315

 

Facebook
Twitter
LinkedIn
Prešla som jednu etapu životnej cesty bez toho, aby som sa „hlbšie“ pozerala do svojho srdca. A hoci sa mi naplnil detský sen a roky som pôsobila ako publicistka, moje pravé poslanie je v pomáhajúcej profesii. Môj osobný zmysel života „prehovoril“ presvedčivo a zanietene, keď som objavila koučovanie. Teraz som šťastná, že môžem „hľadajúcich“ sprevádzať na ceste za otvorením brány do vlastného vnútra, aby si zodpovedali, kým sú, čo v nich je a kam chcú smerovať.
Mgr. Janette Šimková
akreditovaná koučka