Ako poraziť stres energiou – 7 tipov na okamžité použitie

15825388981_15cddbc568_z

Stres nám okrem iného dáva vedieť, že duša nestíha doháňať telo. Rútime sa totiž takou veľkou rýchlosťou, že zo seba strácame „kúsky“ a nestíhame ich pozbierať, lebo nepribrzďujeme. A neraz to nie je iba o tom, že nemáme čas, ale chýba nám energia.

Zopár jednoduchých tipov na úsporu energie:

  • Nadýchnuť sa a zhlboka vydýchnuť, keď vám zazvoní telefón, a až potom ho zodvihnúť.
  • Čakanie využiť na uvoľnenie tela (prenesenie váhy z nohy na nohu, vystretie sa, ponaťahovanie, poskákanie…)
  • Vyhradiť si v priebehu dňa chvíle (ideálne každých 90 minút), kedy prerušíte to, čo robíte a vedome sa zastavíte, zatvoríte oči a pozriete sa do svojho vnútra. Len tak zistíte, ako sa vlastne máte, čo cítite a čo práve potrebujete.
  • Dovoľte si myslieť aj na seba a dať sa na prvé miesto. Len tak načerpáte z vlastných zdrojov a budete mať viac pozitívneho potenciálu pre ľudí, na ktorých vám záleží.
  • Vec, ktorá stojí za harmóniou a dáva zmysel vášmu snaženiu je RADOSŤ – doprajte si ju.
  • Venujte plnú pozornosť svojim fyziologickým, emočným aj mentálnym potrebám a neodkladajteich na neskôr.
  • Večer pred zaspaním si vyhraďte posledné myšlienky na reflexiu dňa a pocitom vďačnosti.

15825388981_15cddbc568_z

Facebook
Twitter
LinkedIn
Prešla som jednu etapu životnej cesty bez toho, aby som sa „hlbšie“ pozerala do svojho srdca. A hoci sa mi naplnil detský sen a roky som pôsobila ako publicistka, moje pravé poslanie je v pomáhajúcej profesii. Môj osobný zmysel života „prehovoril“ presvedčivo a zanietene, keď som objavila koučovanie. Teraz som šťastná, že môžem „hľadajúcich“ sprevádzať na ceste za otvorením brány do vlastného vnútra, aby si zodpovedali, kým sú, čo v nich je a kam chcú smerovať.
Mgr. Janette Šimková
akreditovaná koučka