Spýtali ste sa ma na NESPRAVODLIVOSŤ ŽIVOTA

bab

Mám pocit, že život je nespravodlivý. Vynakladám obrovské úsilie a nič z neho sa mi nevracia. Ja potím krv a iní dosiahnu veci bez toho, aby vôbec pohli prstom.
Jano

Niekto raz povedal, že polovica toho, čo utratil za reklamu, boli vlastne zbytočne vyhodené peniaze – nevedel však, ktorá polovica to bola. Mal tým, samozrejme, na mysli, že ak si nepamätáme, ktorá to bola polovica, tak musíme naplno pracovať s obidvoma polovicami a s plným vedomím, že nie všetko, do čoho investujeme, nám prinesie ovocie. Viem, že to neznie veľmi povzbudivo, ale podporte sa trpezlivosťou. Úspešní ľudia sa vždy riadia zásadou, že musia a chcú robiť veci najlepšie ako vedia v danom okamihu, pretože vopred nevedia, čo sa im z celého snaženia vyplatí. Sú však pripravení, keď sa šťastena objaví v ich blízkosti.
Úprimne povedané: viem, že to vôbec nie je spravodlivé, ale ani život taký nie je. Vaše skutky sa nakoniec dočkajú odmeny, nikdy sa však pravdepodobne nedozviete, ktoré alebo za čo boli vlastne odmenené. Rovnako vám nikto nikdy nepovie, ktoré vaše činy sa odmeny nedočkali vôbec. To je fakt, ktorý treba prijať, vtedy vás to nestojí energiu navyše – nemá význam zaoberať sa tým, čo nedokážete zmeniť a ani na to nemáte dosah. Zameriavajte energiu a pozornosť na to, čo vám dáva zmysel a čo je vašou hnacou silou. To nepodstatné „odpadne“ samo, lebo to prestanete živiť.

Ja osobne si myslím, že väčšina úspešných ľudí býva v skutočnosti odmenená za nejakú predošlú snahu, na ktorú už dávno zabudli. Moje odporúčanie je: Choďte stále vpred a nebrzdite. Neoplatí sa vám vzdať len preto, že ste narazili na jednu-dve prekážky, pretože nikdy neviete, ktorá z nich je tá, ktorá sa ráta, a ktorá nie. Obrazne povedané, nie v každej ustrici, ktorú otvoríte, nájdete perlu. Napriek tomu nepochybujete, že v ustriciach perly bývajú. Čokoľvek budete robiť, prijímajte frustráciu ako sprievodný jav snaženia a vytrvajte, aj keby sa vaše veci náhodou nevyvíjali sľubne. Môže to byť iba dočasný stav. Len ak vytrváte v úsilí, dočkáte sa na konci vytúženej odmeny – a možno nebudete vedieť za čo je, ale budete ju mať. A odmena má veľa podôb…

Keď začnete príliš premýšľať, váš mozog bude mať tendenciu vytvárať zdôvodnenia ospravedlňujúce to, prečo by ste mali v komfortnej zóne zostať. Petr Ludwig

 

Často dostávam otázky, ktoré zamestnávajú čas od času každého z nás. Rozhodla som sa,  že na niektoré budem odpoveď aj cez môj blog, aby som sa s vami podelila o svoje skúsenosti, ale aj rôzne tipy a zásady, ktoré považujem za kľúčové pri budovaní emocionálneho bohatstva.

Rada zodpoviem, čo vás zaujíma. Svoje otázky mi píšte na mail: janette.simkova@lifekoucing.sk

 

Facebook
Twitter
LinkedIn
Prešla som jednu etapu životnej cesty bez toho, aby som sa „hlbšie“ pozerala do svojho srdca. A hoci sa mi naplnil detský sen a roky som pôsobila ako publicistka, moje pravé poslanie je v pomáhajúcej profesii. Môj osobný zmysel života „prehovoril“ presvedčivo a zanietene, keď som objavila koučovanie. Teraz som šťastná, že môžem „hľadajúcich“ sprevádzať na ceste za otvorením brány do vlastného vnútra, aby si zodpovedali, kým sú, čo v nich je a kam chcú smerovať.
Mgr. Janette Šimková
akreditovaná koučka