Rýchlosť žitia ženie naše duše ako stroje

IMG_5342

Podstata našich životov nie je z mega odolného materiálu, ktorý by mohla nejaká externá energia poháňať čoraz rýchlejším tempom vpred. Naše srdce má svoj vlastný, osobitý rytmus. Niekedy je náročné vnímať ho v tom ohlušujúcom hukote všade naokolo.

Moja klientka mala krásny aha moment, keď si vyjasňovala, čo všetko potrebuje na pociťovanie pokoja. Ako nahlas premýšľala, čoho všetkého by sa chcela vo svojom živote zbaviť a naopak, čoho by potrebovala viacej, prišlo hlasné „už to mám“. Uvedomila si, že počas dňa nezažíva nijaké momenty, kedy by bolo ticho – ani v práci, ani doma. Má introvertnú tendenciu a stojí ju veľa energie ustáť všetko to bzučanie naokolo.

Nech by nám zvuky akokoľvek nevadili, aj tak si potrebujeme dávkovať ticho. Až keď sme bez „hluku“, môžu sa stretávať naše duchovné časti s tými hmotnými.

Sústredenosť mysle, srdca a tela, ktorá prispieva k vyrovnanosti, je závislá od stíšenia. Rovnako, ako sú niektoré odpovede závislé od mlčania…

 

IMG_5342

Facebook
Twitter
LinkedIn
Prešla som jednu etapu životnej cesty bez toho, aby som sa „hlbšie“ pozerala do svojho srdca. A hoci sa mi naplnil detský sen a roky som pôsobila ako publicistka, moje pravé poslanie je v pomáhajúcej profesii. Môj osobný zmysel života „prehovoril“ presvedčivo a zanietene, keď som objavila koučovanie. Teraz som šťastná, že môžem „hľadajúcich“ sprevádzať na ceste za otvorením brány do vlastného vnútra, aby si zodpovedali, kým sú, čo v nich je a kam chcú smerovať.
Mgr. Janette Šimková
akreditovaná koučka