ROBÍTE TO, ČO AJ SKUTOČNE CHCETE?

Obrázek 8

V praxi rada kladiem ľuďom otázku z titulku. Bárs by som dostávala viacej kladných odpovedí. Ale denne sa presviedčam, že ľudia sú vďační za to, keď sa vyberú hľadať cestu k práci, do ktorej sa vložia, a ktorá im prinesie zmysluplnosť a naplnenie – potom s ľahkosťou zamieria tak vysoko, ako sa sami rozhodnú.

Keď sprevádzam ľudí pri hľadaní odpovedí na otázky týkajúce sa toho, čo je to, čo skutočne chcú, je jednou z mojich úloh pomôcť im pohľadať nespočetné množstvo optimálnych riešení. Takmer vždy sa medzi nimi objaví dilema, ako by mohli urobiť zo svojej radosti povolanie, alebo ako by mohli svoje povolanie žiť za podmienok, kedy si zachovajú radosť.

Život je hra a vy môžete hrať každú hru: keď sa hráte, že život je boj, alebo tvrdá robota, nič nedostanete ako dar. Keď to chcete zmeniť, môžete to urobiť kedykoľvek, aj práve teraz. Nahraďte vzdorovací a reaktívny postoj za taký, pri ktorom si poviete, že život je ľahká hra a pre jej hranie určujete pravidlá vy sami. Aj tým, že sa rozhodnete vnímať život aj svoju prácu slobodnejšie… čo na to potrebujete je otázkou vášho hľadania možností a príležitostí, chuti niečo zmeniť, odvahy postaviť sa novým výzvam, sebamotivovania… Začiatok je prostý: urobíte prvý ťah a  nemusíte mať v hlave hneď postavenú celú stratégiu hry, kľúčové je začať hrať, lebo taká hra je tvorivý proces a veľké dobrodružstvo.

Mám pre vás k tomu výbornú inšpiráciu. Môžete načerpať zdroje podpory a impulzy pre rozpohybovanie u ľudí, ktorí túto skúsenosť majú a urobili to pre seba. Stretnete ich na prvej konferencii o slobode v práci na Slovensku. Počas jedného dňa zažijete 20 obdivuhodných rečníkov -nájdete medzi nimi podnikateľov, ale aj mysliteľov, akademikov a aktivistov. Každý z nich prináša na tému slobody v práci svoj jedinečný pohľad a podelí sa o to, ako s radosťou pracovať a naplno využívať svoj potenciál.

Inšpiratívne prednášky sú v troch tematických blokoch a po každom bloku nasleduje aktívna prestávka, zmyslom ktorej je zažiť diskutované témy, stretnúť sa s rečníkmi alebo s ďalšími účastníkmi, či len jednoducho – nabrať dych a nasávať atmosféru plnú toho, čo ja volám nadchnutie sa pre vlastnú verziu svojho života.

Ja osobne sa na to veľmi teším :-) Vidíme sa 20. novembra v Starej tržnici v Bratislave?

http://www.slobodanazivo.sk

 

Facebook
Twitter
LinkedIn
Prešla som jednu etapu životnej cesty bez toho, aby som sa „hlbšie“ pozerala do svojho srdca. A hoci sa mi naplnil detský sen a roky som pôsobila ako publicistka, moje pravé poslanie je v pomáhajúcej profesii. Môj osobný zmysel života „prehovoril“ presvedčivo a zanietene, keď som objavila koučovanie. Teraz som šťastná, že môžem „hľadajúcich“ sprevádzať na ceste za otvorením brány do vlastného vnútra, aby si zodpovedali, kým sú, čo v nich je a kam chcú smerovať.
Mgr. Janette Šimková
akreditovaná koučka