Pustite si svoje pozitívne vnútorné kino / AUDIO pre imagináciu

fotokatka-sk-0457-1

Koľkokrát za deň sa pristihnete, ako si predstavujete rôzne situácie, obrazy alebo motívy? Vďaka za to, keď sú pozitívne. V aktuálnej situácii sa však nevyhneme ani tým negatívnym až katastrofickým. Tejto aktivite mozgu sa odborne hovorí mentálna reprezentácia alebo tiež imaginácia. Je to bežná súčasť nášho denného života a vieme ju dobre využívať vo svoj prospech. 

Vďaka tomu, že si môžeme pred svojím vnútorným zrakom predstaviť takmer čokoľvek, máme naporúdzi malé súkromné ​​kino, kde sme režiséri a diváci zároveň. Teraz sa nám hodí viac pozitívnych obrázkov, preto by som Vám rada ponúkla imagináciu na pobyt na svojom obľúbenom mieste. Kedykoľvek budete potrebovať, viete sa tam v mysli preniesť a sprostredkovať si tak mentálnu vychádzku, ktorej efekt pocítite aj fyzicky, lebo vás to uvoľní a dobre naladí.

Imaginácia na pobyt na svojom obľúbenom mieste je vhodná kedykoľvek, keď budete cítiť, že sa chcete na chvíľu odpútať od reality, uvoľniť sa a načerpať pozitívne emócie. Ak by sa počas vašich predstáv objavili nejaké negatívne predstavy, bude lepšie imagináciu opustiť a vrátiť sa k nej neskôr. 

Trojminútová nahrávka vás prevedie imagináciou. 

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Prešla som jednu etapu životnej cesty bez toho, aby som sa „hlbšie“ pozerala do svojho srdca. A hoci sa mi naplnil detský sen a roky som pôsobila ako publicistka, moje pravé poslanie je v pomáhajúcej profesii. Môj osobný zmysel života „prehovoril“ presvedčivo a zanietene, keď som objavila koučovanie. Teraz som šťastná, že môžem „hľadajúcich“ sprevádzať na ceste za otvorením brány do vlastného vnútra, aby si zodpovedali, kým sú, čo v nich je a kam chcú smerovať.
Mgr. Janette Šimková
certifikovaný kouč RCS