Oslabovanie negatívnych dojmov

6

Za kolísanie nálady býva zodpovedný dojem, čo je emočne zafarbený zmyslový vnem. Ten vzniká tak, že si v hlave porovnávate dve veci: prijatý vnem a svoje očakávanie. V tom momente sa rozhodne, ako situáciu vyhodnotíte. Akonáhle sa nestretne vaša predstava toho, čo chcete cítiť, s tým, čo cítite, rozhodí vás to.

Keď vás napadlo, že sa zbavíte dojmov a nálada vám potom nebude kolísať, sklamem vás. Také jednoduché to nie je, museli by ste byť stroj. Dobrá správa však je, že tie negatívne dojmy sa dajú oslabovať.

Napríklad tak, že ich vezmete do svojej „obrazárne krásnych spomienok“, kde vždy svieti slnko. Je to v podstate vizualizačné cvičenie, ktoré sa dá dobre natrénovať. Vždy, keď vás zahltia negatívne pocity, potrebujete si k nim vyrolovať nejaké pozitívne. Preto „obrazáreň“, lebo môže fungovať ako archív. Keď tam vstúpite, vyberiete si, čo ste si tam predtým odložili.

V závislosti od využívania vašej predstavivosti budete potrebovať istý čas, než si to „prepojenie“ vytvoríte. Potom je to už zábava a môžete si vytvárať rôzne obrazárne. Keď sa takto naučíte hlavu manipulovať a posielať myšlienky tam, kde chcete vy, máte vyhraté. Vaša nálada nebude taká závislá od vonkajších vplyvov.

6

Facebook
Twitter
LinkedIn
Prešla som jednu etapu životnej cesty bez toho, aby som sa „hlbšie“ pozerala do svojho srdca. A hoci sa mi naplnil detský sen a roky som pôsobila ako publicistka, moje pravé poslanie je v pomáhajúcej profesii. Môj osobný zmysel života „prehovoril“ presvedčivo a zanietene, keď som objavila koučovanie. Teraz som šťastná, že môžem „hľadajúcich“ sprevádzať na ceste za otvorením brány do vlastného vnútra, aby si zodpovedali, kým sú, čo v nich je a kam chcú smerovať.
Mgr. Janette Šimková
akreditovaná koučka