Našim životom dávame zmysel sledovaním cieľov, ktoré stoja za to

vvv

Možno si poviete, aké je naivné myslieť si, že by sme mali obohacovať  svet okolo nás, lebo naliehavo potrebuje to, čo každý z nás môže ponúknuť. Ja v to verím, aj keď s tým všade nepochodím :-)  Denne sa pri práci s ľuďmi, ktorí chcú ponúkať zo seba to najlepšie,  presviedčam, čoho všetkého  sú schopní a čo sa dokážu  naučiť, a nemám na mysli iba vedomosti. V každom z nás je omnoho viac, než dávame najavo – naše skryté zdroje sú v podstate neobmedzené, obmedzujeme ich iba my sami. Neraz to spočíva v tom, že zabehnuté zvyky našej osobnosti a silné stránky, ktoré nám pomohli k úspechu  v minulosti, sa po nejakom čase stanú  limitujúcimi a môžu nás skôr dusiť.

Pritrafí sa nám potom to, čo pútnikovi v príbehu Petra Pavlíka o Tajných dverách:

Pútnik dlho putoval a hľadal, až sa ocitol v dlhej, tmavej, vlhkej a studenej chodbe. Ako tak kráčal, zrazu sa pred ním objavili dvere. Boli zatvorené.
Pútnik si ich prezerá: sú masívne, dubové, s tepanou kľučkou. Uvedomí si, že mu bránia pokračovať ďalej.
Čo je za nimi?
Nech je tam čo je tam, tu predsa nezostane. Zoberie teda odvahu a nesmelo zaklope. Ticho. Chvíľu čaká, potom zaklope znovu. Nič.
Chytí kľučku a skúša ich otvoriť. Nejde to. Dvere držia ako pribité. Všetkou silou sa teda do nich oprie. Márne. Búcha na ne a kričí: „Kde ste kto, prosím, otvorte mi!“ Bezvýsledne.
Rozbehne sa teda oproti dverám a prudko do nich vrazí. Pocíti však iba vlastnú bolesť.
Kričí, plače a narieka, chvíľu kope do dverí, chvíľu visí oboma rukami na kľučke, lenže dvere nie a nie povoliť.
Nakoniec si sadne na studené dlaždice, sám a bezmocný a ticho sa modlí o pomoc. Vtom mu ktosi položí ruku na rameno a miernym hlasom povie: „Priateľu, tie dvere sa otvárajú dovnútra, smerom k tebe.“

Je jednoduché, aj keď nie ľahké, oslobodiť sa od naučených obmedzení a otvárať si nové možnosti v riadení vlastných životov.

Keď pri tom ľuďom pomáham, myslím na Galilea, ktorý tvrdil: „Nemôžete ľudí nič naučiť. Môžete im iba pomôcť objavovať všetko v nich samotných.“

Aj preto som napísala e-book Objavte svoj skrytý potenciál a k nemu cvičebnicu. Napíšte mi a ja vám e-book rada pošlem: https://www.lifekoucing.sk/e-booky

Facebook
Twitter
LinkedIn
Prešla som jednu etapu životnej cesty bez toho, aby som sa „hlbšie“ pozerala do svojho srdca. A hoci sa mi naplnil detský sen a roky som pôsobila ako publicistka, moje pravé poslanie je v pomáhajúcej profesii. Môj osobný zmysel života „prehovoril“ presvedčivo a zanietene, keď som objavila koučovanie. Teraz som šťastná, že môžem „hľadajúcich“ sprevádzať na ceste za otvorením brány do vlastného vnútra, aby si zodpovedali, kým sú, čo v nich je a kam chcú smerovať.
Mgr. Janette Šimková
akreditovaná koučka