Na “polepšenie” nepotrebujeme nové predsavzatia

ris

Stačí sa verne pridržiavať predsavzatí, ktoré sme už urobili, a o ktorých vieme, že sú pre nás zmysluplné. Takto uvažujem o predsavzatiach ja – nemusia sa viazať na nijaký špeciálny deň v roku, stačí, keď v nich nájdeme prepojenie s vášňou a s tým‚ čo chceme naozaj podniknúť a čomu sa venovať.

Z praxe vnímam, ako má väčšina ľudí sny – krásne, košaté, odvážne, ušľachtilé…, ale… potom sa objavia zložitosti týkajúce sa toho, ako plány okolo snov aj naplniť. Je to ľudské – sme pohodlní a neraz nás zvalcujú výhovorky a veľa dôvodov, pre ktoré sa niečo nedá.

Bývam svedkom toho, keď sa sebamotivácia vytráca ako rosa v lete. Viem, čo na to zaberá – nájdite si niekoho, kto bude stáť na 100 % pri vás a veriť vašim snom a tomu, že máte šancu naplniť ich. Vďaka tomu zostanú vaše vnútorné zdroje vyživované, aj keď príde páľava. Budete však pre to musieť tiež niečo urobiť, iba byť v tieni nepostačí. Lebo nestačí o svojich snoch hovoriť, treba pre ne začať robiť konkrétne kroky – na začiatku stačí jeden, ku ktorému sa potom pridá ďalší, lebo ten prvý je nakopávajúci. A voči tomu, kto pri vás stojí, pociťujete vždy istú zodpovednosť, takže je pravdepodobnejšie, že niečo urobíte, než keby ste o svojich zámeroch nikomu nič nepovedali.

Do roka s päťkou päť povzbudení od tých, ktorí to svojou prácou dotiahli tam, kde to teraz my môžeme oceňovať:

Nezáleží na tom, aký skvelý začiatok budete mať, ale na tom, k akému koncu to dotiahnete. Guy Kawasaki

Aby ste vydržali, musíte uržať rytmus. To je podstatná vec pri dlhodobých činnostiach. Raz keď nahodíte tempo, ostatné už pôjde samo. Problémom je udržať zotrvačník, aby sa točil istou rýchlosťou – a dosiahnuť tento bod si vyžaduje toľko koncentrácie a snahy, koľko si len viete predstaviť. Ernest Hemingway

Neúspech nie je výsledok, ale postoj. Harvey Mackay

Za 20 rokov vám budú väčšmi vadiť veci, ktoré ste neurobili. Oveľa viac, než tie, ktoré ste urobili. Takže zahoďte svoju usadenosť. Odplávajte od bezpečného brehu. Chyťte dobrodružný vietor. Objavujte. Snívajte. Skúmajte. Mark Twain

Víťazstvo nie je všetko, ale vôľa k víťazstvu áno. Zig Ziglar

Prajem Vám rok stelesňujúci naplnené túžby z vysokých cieľov, obohacujúcich vzťahov, jednoduchých radostí, otvorenej mysle a výletov do výšin duše i ducha.

Od srdca Vaša Janette

ris

Facebook
Twitter
LinkedIn
Prešla som jednu etapu životnej cesty bez toho, aby som sa „hlbšie“ pozerala do svojho srdca. A hoci sa mi naplnil detský sen a roky som pôsobila ako publicistka, moje pravé poslanie je v pomáhajúcej profesii. Môj osobný zmysel života „prehovoril“ presvedčivo a zanietene, keď som objavila koučovanie. Teraz som šťastná, že môžem „hľadajúcich“ sprevádzať na ceste za otvorením brány do vlastného vnútra, aby si zodpovedali, kým sú, čo v nich je a kam chcú smerovať.
Mgr. Janette Šimková
akreditovaná koučka