Máte vo svojom okolí zlodeja snov?

StockSnap_9ZP15J9TGU

Pozor na nich, sú nebezpeční :-) Viete si to ľahko otestovať. Skúste ľuďom vo vašej blízkosti rozprávať o svojich plánoch, cieľoch, ambíciách, túžbach…

Keď bude niekto na vaše nadšenie reagovať studenou sprchou, máte ho. Nebude to preto, že by vás nemal rád. Ani preto, že by vašu myšlienku považoval za hlúpu. Ľudia majú tendenciu “uzemňovať” nadšencov, aby ich chránili pred samými sebou. Aby potom nemuseli čeliť sklamaniu.

Je za tým taký pozoruhodný paradox. Naše vlastné ambície zdôrazňujú v ostatných ich vlastnú nedokonalosť alebo nedostatok sily žiť život, ktorý mali v pláne. Je to prosté: ľudia sa cítia zle, keď hovoríte o riadení svojho života a oni sami neovládajú ten svoj.

Susan Jeffers má jednoduché odporúčanie: “Keď sa rozprávate s ľuďmi, ktorí vždy zavrhujú vaše nové príležitosti, nie sú to dobrí ľudia na rozhovor. Zdvorilo sa poďakujte a choďte za niekým iným.”

StockSnap_9ZP15J9TGU

 

Facebook
Twitter
LinkedIn
Prešla som jednu etapu životnej cesty bez toho, aby som sa „hlbšie“ pozerala do svojho srdca. A hoci sa mi naplnil detský sen a roky som pôsobila ako publicistka, moje pravé poslanie je v pomáhajúcej profesii. Môj osobný zmysel života „prehovoril“ presvedčivo a zanietene, keď som objavila koučovanie. Teraz som šťastná, že môžem „hľadajúcich“ sprevádzať na ceste za otvorením brány do vlastného vnútra, aby si zodpovedali, kým sú, čo v nich je a kam chcú smerovať.
Mgr. Janette Šimková
akreditovaná koučka