Ľudia zabúdajú na to, čo hovoríte aj robíte, ale nezabúdajú na to, ako…

Pre vás, drahé žienky, na posilnenie sebaúcty
Snáď mi to muži prepáčia, tieto riadky som písala s pomyslením na ženy, ale mužom to budem chcieť vynahradiť.

Milé žienky, už ste si užili všetky darčeky spod stromčeka i mimo neho? Mám pre Vás drobnôstku, ktorá vás môže sprevádzať ako šperk. Pár myšlienok, ktoré vás podržia i podporia, keby ste chceli o sebe pochybovať. Ak by nepomohli, napíšte mi, hneď vám ako life kouč vyhovorím skreslené myšlienkové pochody :-)

Inšpiroval ma rozhovor Oprah Winfrey s Mayou Angelou, americkou spisovateľkou, tanečníčkou a aktivistkou, narodenou v roku 1928.

Maya Angelou v interview hovorila, že keď sa pre niečo rozhodla so srdcom na dlani, zvyčajne to bolo správne rozhodnutie. Podelila sa aj o ďalšie životné skúsenosti:

– Bez ohľadu na to, aký máte vzťah s rodičmi, budú vám chýbať, keď zmiznú z vášho života.

– Žiť nie je to isté ako prežívať život.

– Život ti niekedy dá druhú šancu.

– Aj keď mám trápenie, nemusím byť na to sama.

– Každý deň môžeš natiahnuť ruku a niekoho sa dotknúť.

– Ľudia zabudnú na to, čo si hovorila, aj čo si robila, ale nikdy nezabudnú, ako sa s tebou cítili.

Prajem vám, výnimočné a jedinečné ženy, aby ste vyžarovali zo seba nezabudnuteľne v každej chvíli, nech vaša motivácia pracovať na svojom osobnom rozvoji nikdy neochabuje a prináša vám vychutnávanie si plnosti bytia.

Zo srdca Janette

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Prešla som jednu etapu životnej cesty bez toho, aby som sa „hlbšie“ pozerala do svojho srdca. A hoci sa mi naplnil detský sen a roky som pôsobila ako publicistka, moje pravé poslanie je v pomáhajúcej profesii. Môj osobný zmysel života „prehovoril“ presvedčivo a zanietene, keď som objavila koučovanie. Teraz som šťastná, že môžem „hľadajúcich“ sprevádzať na ceste za otvorením brány do vlastného vnútra, aby si zodpovedali, kým sú, čo v nich je a kam chcú smerovať.
Mgr. Janette Šimková
certifikovaný kouč RCS