Pre viac lásky stačí málo…

láska

Často sa pristihnem pri tom, ako dumám, že lepšími nás robí väčšmi láska, než myslenie. Rozum koriguje naše vnímanie, vychádza z vlastných presvedčení a s obľubou súperí, dokazuje, presviedča…

S láskou nepotrebujeme s nikým súťažiť, ani sa porovnávať. Stačí byť tými, ktorými sme a veriť v lásku. Takú ozajstnú, nie takú, ktorá nás ovláda a núti v lásku veriť. Skutočná láska dozerá, aby sme nezraňovali seba či iných. Nech sa za lásku vydáva čokoľvek, tá skutočná je ukrytá v nás. Vďaka nej sme tým, kým sme a to je to najviac.

Láska je našou prirodzenosťou. Niekedy jej prekážame, keď sa bránime byť tými, ktorými naozaj sme. Viem, že to znie ako klišé, ale ja úprimne verím, že svoj život dokážeme zlepšiť už len tým, že vyjadríme kto sme. Potom vieme s ľahkosťou do všetkého, čo robíme, lásku pridávať. Aj sa podľa nej rozhodovať.

Funguje na to jeden jednoduchý recept. Život sa stáva jednoduchším, keď je človek láskavý sám k sebe. Pre viac lásky stačí málo – povedať si: „Dnes je skvelý deň začať nový vzťah so sebou.“

láska

Facebook
Twitter
LinkedIn
Prešla som jednu etapu životnej cesty bez toho, aby som sa „hlbšie“ pozerala do svojho srdca. A hoci sa mi naplnil detský sen a roky som pôsobila ako publicistka, moje pravé poslanie je v pomáhajúcej profesii. Môj osobný zmysel života „prehovoril“ presvedčivo a zanietene, keď som objavila koučovanie. Teraz som šťastná, že môžem „hľadajúcich“ sprevádzať na ceste za otvorením brány do vlastného vnútra, aby si zodpovedali, kým sú, čo v nich je a kam chcú smerovať.
Mgr. Janette Šimková
akreditovaná koučka