Každý má dar dávať

IMG_1583

Je to podstata nášho bytia, povedal Jack Canfield.

Mám pre Vás jeden čarovný príbeh neznámeho autora o tom, čo všetko možno darovať.

Na vzdialenom ostrove učiteľka vysvetľovala žiakom tajomstvo Vianoc: „Vianočné darčeky by nám mali pripomínať lásku Boha, ktorý k nám na zem vyslal svojho syna, aby nás spasil, pretože Boží syn je najkrajší dar celému ľudstvu. Ale darčeky si ľudia dávajú aj preto, lebo sa navzájom milujú a chcú žiť v mieri.“
Jej rozprávaniu pozorne načúval jeden zo žiakov. Deň pred Vianocami daroval chlapec svojej učiteľke mušľu nevídanej krásy. Nikdy predtým krajšiu nevidela.
„Kde si našiel takú nádhernú a skvostnú mušľu?“ spýtala sa svojho žiaka.
Chlapec jej vysvetlil, že ju možno nájsť iba na jedinom mieste, na druhej strane ostrova. Asi dvadsať kilometrov odtiaľ je malá zátoka a more tam niekedy vyplaví takéto mušle.
„Je prosto nádherná,“ povedala učiteľka. „Budem ju opatrovať celý život, a tak na teba nikdy nezabudnem. Nemal si sa ale vydávať na takú dlhú cestu len preto, aby si mi dal darček.“
Chlapec so žiariacimi očami odvetil: „Tá dlhá cesta bola súčasťou môjho darčeka.“

Prajem Vám, aby ste v týchto sviatočných chvíľach rozlišovali, ktoré veci sú dôležité, a ktoré také dôležité nie sú. Medzi to naozaj dôležité patrí napríklad nájsť si čas pre priateľov a pre tých, na ktorých vám záleží. Keď spomalíte a zamyslíte sa nad tým, čo z toho, čo robíte, má naozaj zmysel, môžete sa tomu naplno oddať. Nie je nič vzácnejšie ako Vaše klenoty – času a pozornosti, ktoré keď ľuďom venujete, sami budete šťastní.

Prežite Vianoce podľa svojich predstáv a tak, ako máte radi. Nech sú Vaše obohacujúce chvíle s blízkymi naplnené láskou, harmóniou, zdravím, spokojnosťou a vďačnosťou.


S láskou a od srdca Vaša
Janette

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Prešla som jednu etapu životnej cesty bez toho, aby som sa „hlbšie“ pozerala do svojho srdca. A hoci sa mi naplnil detský sen a roky som pôsobila ako publicistka, moje pravé poslanie je v pomáhajúcej profesii. Môj osobný zmysel života „prehovoril“ presvedčivo a zanietene, keď som objavila koučovanie. Teraz som šťastná, že môžem „hľadajúcich“ sprevádzať na ceste za otvorením brány do vlastného vnútra, aby si zodpovedali, kým sú, čo v nich je a kam chcú smerovať.
Mgr. Janette Šimková
certifikovaný kouč RCS