Jedine láska dokáže odhaliť tajomstvo osobnosti – príbeh o mojom novom ebooku

Anatómia naplnených vzťahov

V momente, keď sa ľudia začnú zaoberať partnerskými vzťahmi, väčšina z nich sa automaticky zapletie do snov, fantázií, túžob a opakujúcich sa modelov správania, nad ktorými nemajú žiadnu kontrolu. Na začiatku zaľúbenci prechádzajú obdobím neuveriteľnej eufórie, kedy majú pocit, že našli toho pravého, ktorý ich život úplne naplní.

Žiaľ, nie vždy sa to po opadnutí „hormónového“ oparu aj úspešne zavŕši. V počiatočnom, euforickom vzťahovom štádiu je veľmi ťažké, ak nie nemožné, vnímať realitu, ktorá stojí pred vami. Ak vás realita dobehne, vyberá si svoju daň. Keď sa pýtate, či je možné neplatiť dane zbytočne, tak zo skúseností môžem potvrdiť, že sa to dá. Sú príležitosti, cez ktoré môžete celý proces vzťahových záležitostí pochopiť, a tak vnímať omyly, ktoré v súvislosti s láskou robíte.

Sama som vo svojom príbehu hľadania lásky zažila vzťahy, v ktorých som bola uväznená a nevedela som, čo si s tým počať. Cesta omylov a pokusov ma veľa naučila, ale to, čo mi pomohlo najviac, bolo postupné uvedomovanie si, že niektoré rozhodnutia ma privedú iba k tomu, že budem nešťastná.

Keď som konečne zistila, že čím budem šťastnejšia, tým ľahšie k sebe pritiahnem rovnako šťastného muža, prestala som hľadať veci mimo seba, ktoré mi mali k spokojnosti pomôcť. Začala som sa postupne zbavovať sebaľútosti a hľadala som možnosti, ako zmeniť zúfalé signály, ktoré som vysielala ľuďom okolo seba. Práca na sebe a svojom sebapoznaní mi pomohla a odokryla cestu k tomu, že som sa stala sebaistou a vášnivou. Potom prišlo akoby samé to, že mi do života vstúpil muž, po akom som vždy túžila a stal sa mojím životným partnerom.

Viem, že to znie ako scenár k romantickému filmu, ale mne skutočne zafungovalo zmeniť svoje nastavenie a postoje a vyjasniť si, kto skutočne som a akého partnera naozaj chcem. Za láskou sa totiž neoplatí hnať. Láska je o hľadaní si partnera, ktorý nás nezištne dokáže podnecovať k rastu, dopraje nám slobodu a nechá nás putovať po svete s vierou, že sa nemusí o nás báť. Vtedy sa deje to, o čo spievali Beatles: “Láska, ktorú prijímate, sa rovná láske, ktorú dávate”.

Tieto úvahy ma priviedli k tomu, aby som napísala ebook Anatómia naplnených vzťahov. Spísala som v ňom 9 princípov na zoznamovanie sa samých so sebou, aj s druhými. Spočívajú v zásadách, ako postupovať pri tom, keď sa učíme hovoriť druhým ľuďom, novým možnostiam aj sebe ÁNO.

Ebook si môžete zdarma objednať kliknutím na tento link.

 Anatómia naplnených vzťahov

 

 

 

 

 

 

Facebook
Twitter
LinkedIn
Prešla som jednu etapu životnej cesty bez toho, aby som sa „hlbšie“ pozerala do svojho srdca. A hoci sa mi naplnil detský sen a roky som pôsobila ako publicistka, moje pravé poslanie je v pomáhajúcej profesii. Môj osobný zmysel života „prehovoril“ presvedčivo a zanietene, keď som objavila koučovanie. Teraz som šťastná, že môžem „hľadajúcich“ sprevádzať na ceste za otvorením brány do vlastného vnútra, aby si zodpovedali, kým sú, čo v nich je a kam chcú smerovať.
Mgr. Janette Šimková
akreditovaná koučka