Inšpirácia v mravčej vynaliezavej filozofii

2

Mravce majú úžasnú štvorkrokovú filozofiu, ktorá im vnáša do života bezpečie, flexibilitu a vyrovnanosť.

1) Mravce sa nikdy nevzdávajú. Pokiaľ majú niekam namierené a niečo im príde do cesty, nájdu si inú cestičku. Budú preliezať, podliezať, obchádzať… Neprestávajú hľadať cestu, ktorá ich dovedie tam, kam majú namierené!

2) Mravce myslia na zimu počas celého leta. Nie sú naivní, aby si mysleli, že leto bude trvať donekonečna. Hromadia si zásoby jedla na zimu priebežne a systematicky. Myslia dopredu tak, aby svoje problémy riešili najlepšie, ako sa v danej chvíli dá.

3) Mravce myslia na leto počas celej zimy. Pripomínajú si: „Toto nebude trvať dlho, už čoskoro sa z toho dostaneme.“ A v prvý teplý deň sú okamžite vonku. Len čo sa ochladí, schovajú sa dovnútra, ale opäť vyjdú von, len čo je to možné. Riadia sa cyklom a nevzdorujú mu.

4) Robia všetko, čo je v ich silách. Vnímajú to, čo je, a podľa toho konajú. Sú pripravení konať, len čo je to aspoň trochu možné. Hľadajú v okolnostiach príležitosti.

P.S. Mravce sú malí superhrdinovia.

  • Tušili ste, že mravec má až 250 000 mozgových buniek? Sú bystrí a keby sme spojili kolóniu z 40 000 mravcov, dostali by sme rovnaký počet mozgových buniek ako máme my.
  • Vzhľadom na svoje drobné telo sú neuveriteľne silní. Sú schopní odniesť 10 až 50 násobok svojej vlastnej váhy.
  • Mravce si vytvárajú špeciálne miesta – niečo ako cintoríny, kde svojim druhom povedia zbohom.

2

Facebook
Twitter
LinkedIn
Prešla som jednu etapu životnej cesty bez toho, aby som sa „hlbšie“ pozerala do svojho srdca. A hoci sa mi naplnil detský sen a roky som pôsobila ako publicistka, moje pravé poslanie je v pomáhajúcej profesii. Môj osobný zmysel života „prehovoril“ presvedčivo a zanietene, keď som objavila koučovanie. Teraz som šťastná, že môžem „hľadajúcich“ sprevádzať na ceste za otvorením brány do vlastného vnútra, aby si zodpovedali, kým sú, čo v nich je a kam chcú smerovať.
Mgr. Janette Šimková
akreditovaná koučka