Hlavu máme guľatú preto, aby mohlo myslenie ľahko meniť smer

IMG_3851

Priatelia, som tu, aby som vás zbavil vášho komplikovaného života… Teda, myslím tej komplikovanosti, nie života. Povedal robot Bender v animovanom televíznom seriáli Futurama. Môj syn na ňom práve fičí a obdivujem, akí sú jeho scenáristi vynaliezaví.

Viem si predstaviť, že by som mala takého robota k dispozícii (a radšej hneď aj plnú skriňu) a požičiavala by som ho klientom, keď sa im to zjednodušovanie niekde zasekne alebo s ním príliš zápasia. Aby som bola úprimná, tiež by sa mi niekedy hodil. Aj moja kombinatorika sa niekedy nadmieru realizuje a vyrába parádnu paralýzu z analýzy. Môj muž mi vtedy poradí, že si mám dať emočný mozog na chvíľu do chladničky.

Ja som si na zjednodušovanie zaviedla program, ktorý mi spustí obraz toho, že život je ako voda. Mám cezeň prirodzene plávať, nie používať veľa sily na zbytočné metanie sa vo vode, ktoré by ma vyčerpalo. Mám sa nechať vodou nadľahčovať a niekedy aj unášať. A keď mám chuť a odhodlanie, pokojne plávať proti prúdu. Nie však nepretržite, aby som si vychutnala aj zákutia, kde treba preplávať pomaly a kochať sa.

Keby mal tento môj „vodný program“ problém s vysielačom, mám záložný plán. Aktivujem „kybernetickú slučku“ – čiže uvedomenie si, že myseľ a telo sú navzájom tesne prepojené. To znamená, že všetko, čo sa mi práve odohráva v mysli, zároveň ovplyvňuje moje fyzické pocity. A naopak, moje fyzično a aktuálne potreby tela zase vplývajú na myšlienky, ktoré sa mi preháňajú v hlave. Vedomie, že jedno vždy ovplyvňuje druhé mi rýchlo poskytne odpoveď, kde treba myšlienky poslať, aby bola zjednodušovacia misia úspešná.

 IMG_3851

 

Facebook
Twitter
LinkedIn
Prešla som jednu etapu životnej cesty bez toho, aby som sa „hlbšie“ pozerala do svojho srdca. A hoci sa mi naplnil detský sen a roky som pôsobila ako publicistka, moje pravé poslanie je v pomáhajúcej profesii. Môj osobný zmysel života „prehovoril“ presvedčivo a zanietene, keď som objavila koučovanie. Teraz som šťastná, že môžem „hľadajúcich“ sprevádzať na ceste za otvorením brány do vlastného vnútra, aby si zodpovedali, kým sú, čo v nich je a kam chcú smerovať.
Mgr. Janette Šimková
akreditovaná koučka