Kde brať chuť žiť?

dandelion-445228_1280

Aké cvičenie mám robiť, aby som získala „šťavu“? Opýtala sa ma žienka, ktorá tým myslela to, že má málo chuti užívať si život. Sondovala som, či si pamätá na ten pocit prirodzenej zvedavosti, ktorý mala ako dieťa. Zalovila v pamäti a niečo sa prihlásilo. Niečo dávno prekryté tým, že sa prestala zaujímať o veci – o tie okolo seba, a neskôr aj o život ako taký. Aktuálne jej všetko príde všedné, fádne a sivé – bez farieb, ktoré dokáže vykúzliť každý mobil.

Prišli sme na to, že sa prestala zaujímať o svet vôkol seba, a tým ju prestal zaujímať samotný život. Prestala si klásť otázky a prestala na ne dychtivo hľadať odpovede. Uzavrela sa pred svetom, a tým jej z neho nič nechodí. Debata nás doviedla k tomu, že život je omnoho príjemnejší, keď máme záujem žiť ho naplno. Je na to šikovná pomôcka – dobre sa začína od posilňovania vlastnej zvedavosti.

Výzva na trénovanie zvedavosti

Odfoťte si každý deň niečo, čo ste si všimli prvýkrát…

Alebo, už ste si niekedy odfotili vlastný úsmev alebo zrenicu oka?

Akýkoľvek experiment zameraný na zvedavosť sa ráta. Podporuje iné vnímanie sveta naokolo vás. To vám umožní inak sa dívať, inak myslieť, inak prežívať…

dandelion-445228_1280

Facebook
Twitter
LinkedIn
Prešla som jednu etapu životnej cesty bez toho, aby som sa „hlbšie“ pozerala do svojho srdca. A hoci sa mi naplnil detský sen a roky som pôsobila ako publicistka, moje pravé poslanie je v pomáhajúcej profesii. Môj osobný zmysel života „prehovoril“ presvedčivo a zanietene, keď som objavila koučovanie. Teraz som šťastná, že môžem „hľadajúcich“ sprevádzať na ceste za otvorením brány do vlastného vnútra, aby si zodpovedali, kým sú, čo v nich je a kam chcú smerovať.
Mgr. Janette Šimková
akreditovaná koučka