Aký je najväčší kompliment, aký sú muži schopní povedať žene?

236

Že uvažuje ako muž. Ja vravím, že to tak nie je: uvažuje ako žena. Vyhlásila Margaret Thatcher a ja s ňou bezvýhradne súhlasím. Sally E. Shaywitz ešte pridáva: „Aby sa žena stala niekým, nemusí sa viac podobať na muža, musí byť viac ženou.“ Ale ako odporúča Mary Farrell: „Musíte uvažovať ako muž: že ste úžasná, že skutočne máte čo ponúknuť, a nie aké máte nedostatky.

Vedzte, že už teraz ste výnimočné také, aké ste. Ako povedala Rushawaya, členka mestskej rady v Zimbabwe: „Je neodškriepiteľný fakt, že keď chcete čokoľvek urobiť, naučte ženu, ako na to. A o pár dní budete mať tú istú vec v krásnych nespočetných variáciách.“

Viete v čom spočíva naša ženská sila?  V odvahe byť sama sebou – tvrdí Amanda Wakeley a dodáva: „Pre mňa je to tá najdôležitejšia vec. V odvahe je moc. Ak máte zdravé sebavedomie, ste mocná. Je to jedna z najmocnejších daností, aké môžete mať.“ Opäť veľká pravda.  Skúsenosť nositeľky Nobelovej ceny za literatúru Tony Morrison: „Našťastie, jediná vec, na ktorú som sa mohla spoľahnúť, boli moje vlastné sily.“

Drahé žienky, tieto riadky som písala pre Vás, ale verím, že nimi nepohrdli ani muži. Vy však dobre viete, čo vlastne znamená byť ženou… Viem, že svoje dary beriete vážne a viete využívať svoju ženskosť tak, aby ste odvážne napredovali a zistili, ako ďaleko sa môžete dostať.

Z celého srdca Vám k nášmu sviatku prajem povzbudenie od Geraldine Ferraro: „Nič vám nebráni stúpať tak vysoko, ako vysoko vás vynesú vaše sny.

Verte si.

Myslite na seba.

Konajte pre seba.

Hovorte za seba.

Buďte sama sebou.

Marva Collins

 

 

Facebook
Twitter
LinkedIn
Prešla som jednu etapu životnej cesty bez toho, aby som sa „hlbšie“ pozerala do svojho srdca. A hoci sa mi naplnil detský sen a roky som pôsobila ako publicistka, moje pravé poslanie je v pomáhajúcej profesii. Môj osobný zmysel života „prehovoril“ presvedčivo a zanietene, keď som objavila koučovanie. Teraz som šťastná, že môžem „hľadajúcich“ sprevádzať na ceste za otvorením brány do vlastného vnútra, aby si zodpovedali, kým sú, čo v nich je a kam chcú smerovať.
Mgr. Janette Šimková
akreditovaná koučka