Ak robíte niečo zle a nikto vám nič nepovie, znamená to, že to s vami vzdali

img-3318

Na túto príručku spomínal Randy Pausch vo svojej Poslednej prednáške. Vypočul si ju od asistenta trénera futbalu, ktorý bol na svojich zverencov poriadne tvrdý. R. Pausch si to zapamätal na celý život a bol v strehu, keď sa niekto neunúval povedať mu, že niečo robí zle, lebo sa mohol spoľahnúť, že je na nesprávnom mieste.

Kladiete si otázku, kde ste a čo tam robíte? Dáva vám práca zmysel a veríte si? Máte chuť opakovať niečo, čo neviete, pokým nezistíte, že vám to ide? Kto vám pri tom pomáha?

Aj keď si neraz myslíme, že sme na všetku životnú záťaž sami, máme jedného skrytého, stáleho a vplyvného spoločníka, ktorého charakterizoval anonym bravúrne:

Som najväčší pomocník alebo najväčšie bremeno.

Budem vás postrkovať hore, alebo vás budem ťahať do priepasti.

Som vám plne k službám.

Polovicu svojich záležitostí mi môžete pokojne prenechať a ja ich povediem – rýchlo a správne.

Som ľahko ovládateľný – stačí, keď ku mne budete neústupní.

Ukážte mi presne, ako to má byť urobené a po niekoľkých lekciách to budem robiť automaticky.

Som sluhom všetkých veľkých pánov a bohužiaľ, aj všetkých ich zlyhaní.

Tých, ktorí sú veľkí, som urobil veľkými ja.

Tí, ktorí zlyhali, zlyhali mojou vinou.

Nie som stroj, aj keď pracujem presne ako stroj s ľudskou inteligenciou.

Môžete ma dohnať k úspechu, alebo ku skaze – mne je to jedno.

Vezmite si ma, trénujte ma, buďte ku mne neústupní a položím vám k nohám celý svet.

Buďte ku mne ohľaduplní a ja vás zničím.

Kto som?

Som ZVYK!

Pokiaľ chcete dosahovať iné výsledky než doteraz, potrebujete zmeniť vlastné návyky. A to je drina. Keď hľadáte spôsob, ako to urobiť čo najefektívnejšie, začítajte sa do novej záložky MENTÁLNY TRÉNING na mojom webe lifekoucing.sk. Obsahuje informácie o tom, ako získať čas a energiu na veci, na ktorých záleží najviac a ako prelomiť stagnovanie a prešľapovanie namieste.

A hoci na nás platí Maxwellovo tvrdenie, že: „Ľudia sa cítia pohodlnejšie so starými problémami, než s novými riešeniami“, zo skúseností môžem smelo tvrdiť, že sa oplatí pozrieť na veci INAK, aby ste ich mohli robiť INAK.


 

Facebook
Twitter
LinkedIn
Prešla som jednu etapu životnej cesty bez toho, aby som sa „hlbšie“ pozerala do svojho srdca. A hoci sa mi naplnil detský sen a roky som pôsobila ako publicistka, moje pravé poslanie je v pomáhajúcej profesii. Môj osobný zmysel života „prehovoril“ presvedčivo a zanietene, keď som objavila koučovanie. Teraz som šťastná, že môžem „hľadajúcich“ sprevádzať na ceste za otvorením brány do vlastného vnútra, aby si zodpovedali, kým sú, čo v nich je a kam chcú smerovať.
Mgr. Janette Šimková
akreditovaná koučka