Jednoduchá antistresová terapia? Nájdite si strom na objímanie

Keď som prvýkrát pred rokmi počula, že môžem objímať strom, aby som z neho získala energiu, bola som rezervovaná. Aj preto, že by sa na mňa ľudia divne pozerali, keby ma pritom videli. Dávno sa však netrápim tým, čo si ľudia pomyslia o tom, čo robím. Keď som raz presvedčená, že to chcem robiť, nehanbím sa za to a neriešim niekoho úvahy o mojej osobe. Prepracovala som sa k tomu, rovnako ako k môjmu stromu v lese.

Inšpirovala ma k tomu moja obľúbená klientka. Riešili sme, ako možno uvoľniť napätie a stres a ona mi porozprávala, ako má svoj strom, ktorý chodí objímať. S odstupom niekoľkých dní som pri svojom raňajšom behu zazrela strom, o ktorom som si pomyslela, že je ako stvorený na objímanie. Len tak, spontánne, bez veľkého premýšľania som k nemu zamierila a vrhla sa naň. Bolo to príjemné, snažila som sa načúvať, či mi niečo povie. Šumel… Mach na jeho kôre bol príjemne hebký a jeho zelená stopa na bunde ma sprevádzala domov. Odvtedy za ním chodím pravidelne . Pre radosť, spojenectvo, harmóniu…

Objímať stromy môže každý. Netreba na to žiadnu prípravu. Znalci hovoria, že spočiatku možno žiadnu energiu nepocítite, ale keď to budete robiť často, prejaví sa to. To, čo je dôležité pri tomto rituáli je na nič pritom nemyslieť. Než strom objímete, posaďte sa k jeho koreňom a pozerajte do jeho koruny. Uvoľnene dýchajte a zavrite oči. Keď budete mať uvoľnené svaly aj myseľ, zdvihnite sa a objímte strom celým telom. Majte zatvorené oči, pomaly dýchajte a snažte sa absorbovať energiu, ktorú vám strom ponúka.

Je jedno, kde sa bude váš strom nachádzať. Vyberte si ho podľa intuície a podľa toho, či vás niečím zaujme alebo osloví. Keď sa vám bude páčiť a budete sa pri ňom cítiť dobre, rád vám odovzdá energiu.

Nemusíte tejto antistresovej technike veriť a môže sa vám zdať pochabá, ale keď ju aspoň raz vyskúšate, zistíte, či sa pri nej dokážete uvoľniť.

Podľa niektorých teórií fungujeme ako energetický magnet, takže všetkému dávame svoj elektrický náboj, a takisto nabíjame seba elektrickou energiou toho, čo chceme. Držím palce, aby ste našli dobrú „zásuvku“.
Keby ste sa chceli poradiť, aby ste našli pre seba tú pravú, poobzerajte sa po nejakom life koučovi, bude mať pre vás veľa inšpirácií.

P.S. Tieto riadky boli aj o tom, ako sa life kouč môže veľa naučiť od svojich klientov. Ďakujem DMK. Dnes to bolo o strome, nabudúce to bude o spievaní.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Prešla som jednu etapu životnej cesty bez toho, aby som sa „hlbšie“ pozerala do svojho srdca. A hoci sa mi naplnil detský sen a roky som pôsobila ako publicistka, moje pravé poslanie je v pomáhajúcej profesii. Môj osobný zmysel života „prehovoril“ presvedčivo a zanietene, keď som objavila koučovanie. Teraz som šťastná, že môžem „hľadajúcich“ sprevádzať na ceste za otvorením brány do vlastného vnútra, aby si zodpovedali, kým sú, čo v nich je a kam chcú smerovať.
Mgr. Janette Šimková
akreditovaná koučka